Hoppa till huvudinnehållet

First Hotel Breiseth

Boka boende

Vid bokning av fler än sex rum, ta kontakt med hotellet direkt. Speciella bokningsvillkor kan gälla.

First Hotel Breiseth

Klassiskt hotell i centrala Lillehammer

First Hotel Breiseth är ett nyrenoverat, historiskt hotell i centrala Lillehammer, precis vid tågstationen. De 69 unika rummen är fyllda med vacker konst, inspirerade av Lillehammer-målarna som en gång betalade med egna verk.

Njut av en generös frukostbuffé, gratis Wi-Fi, bastu, gym och takterrass med utsikt. Koppla av vid brasan i loungen eller i den lugna innergården. Med närhet till butiker, skidspår och kulturupplevelser som Maihaugen och Lillehammer Konstmuseum är hotellet den perfekta basen året runt.

  • Frukost ingår
  • Gratis WiFi
  • Centralt
  • Gratis parkering
  • Familjevänligt

Bekvämligheter

  • Frukost ingår
  • Gratis WiFi
  • Centralt
  • Gratis parkering
  • Familjevänligt

Map pin icon Jernbanegaten 1-5, 2609 Lillehammer

  • 20 min till Hafjell Ski Center

  • 50 m till tågstation

  • 1,7 km till Maihaugen friluftsmuseum

  • 0 m till centrum

Konferens & möten i Lillehammer

First Hotel Breiseth erbjuder konferensfaciliteter och mötesutrustning i en ljus och luftig atmosfär. Vi har både dag- och konferenspaket med övernattning, och hjälper dig mer än gärna med att planlägga ditt nästa möte eller konferens i Lillehammer.

Skicka oss en förfrågan

Skicka oss en förfrågan

  • Konferensrum

    80 personer

    Den största av våra två konferenslokaler tar upp till 80 deltagare.

    I rummen finns projektor, whiteboard och blädderblock.