Hoppa till huvudinnehållet

Kontakta oss

Boka boende

Flexibel på datum? Visa lågpriskalender
Vid bokning av fler än sex rum, ta kontakt med hotellet direkt. Speciella bokningsvillkor kan gälla.

Kontakta oss

Har du frågor angående ett hotell eller en bokning? Härunder hittar du kontaktinformation till alla våra hotell, och du är välkommen att ringa eller skicka ett mejl. Gäller det andra frågor kan du se nederst på sidan.

Kontakta våra hotell

Vill du boka hotellrum? Du får garanterat bäst pris när du bokar direkt på vår hemsida.

Ditt sök gav inga resultat.

Hotell Telefonnummer E-postadress Adress Land
First Hotel Bengtsfors +46 531 72 700 bengtsfors@firsthotels.se Karlsbergsvägen 3, Bengtsfors Sverige
First Hotel Billingehus +46 500 445 700 billingehus@firsthotels.se Alphyddevägen, Skövde Sverige
First Hotel Brommaplan +46 8 26 26 20 brommaplan@firsthotels.se Kvarnbacksvägen 135, Stockholm Sverige
First Hotel Central +46 11 495 32 10 reception.central@firsthotels.se Nya Rådstugugatan 16, Norrköping Sverige
First Hotel Christian IV +46 442 038 50 christianiv@firsthotels.se V Boulevarden 15, Kristianstad Sverige
First Hotel City +46 16 108850 info@cityhotell.se Järnvägsplan 1, Eskilstuna Sverige
First Hotel Dragonen +46 90 125 800 dragonen@firsthotels.se Västra Norrlandsgatan 5, Umeå Sverige
First Hotel G +46 31 637 200 g@firsthotels.se Nils Ericsonsplatsen 4, Göteborg Sverige
First Hotel Grand +46 23 79 48 80 grand.falun@firsthotels.se Trotzgatan 9-11, Falun Sverige
First Hotel Gyllene Hornet +46 247 51200 reception.gyllenehornet@firsthotels.se Tällbergsvägen 28, Tällberg Sverige
First Hotel Jönköping +46 36 183 600 info@jonkopinghotel.se Ryhovsgatan 3-5, Jönköping Sverige
First Hotel Jörgen Kock +46 40 101 800 jorgenkock@firsthotels.se Jörgen Kocksgatan 3, Malmö Sverige
First Hotel Klockargården +46 247 502 60 Reception.Klockargarden@firsthotels.se Siljansvägen 456, Tällberg Sverige
First Hotel Kokoloko +46 498 654 400 kokoloko@firsthotels.se Söderväg 56 A, Visby Sverige
First Hotel Kramm +46 612 77 13 30 kramm.reception@firsthotels.se Torggatan 14, Kramfors Sverige
First Hotel Kungsbron +46 8 654 28 00 info@kungsbronhotell.se Västra Järnvägsgatan 17, Stockholm Sverige
First Hotel Lindö Park +46 8 480 01 310 lindo.park@firsthotels.se Lindövägen1, Stockholm Sverige
First Hotel Olofström +46 454 301 230 olofstrom@firsthotels.se Ågatan 3, Olofström Sverige
First Hotel River C +46 54 22 22 20 info@riverc.se Tage Erlandergatan 10, Karlstad Sverige
First Hotel Royal +46 533 12660 royal@firsthotels.se Olov Trätäljagatan 2, Säffle Sverige
First Hotel Solna +46 8 12140344 solna@firsthotels.se Bangatan 21, Stockholm Sverige
First Hotel Stadt +46 611 554 440 harnosand@firsthotels.se Skeppsbron 9, Härnösand Sverige
First Hotel Statt +46 660 26 55 90 ornskoldsvik@firsthotels.se Lasarettsgatan 2, Örnsköldsvik Sverige
First Hotel Statt +46 270 735 70 statt.soderhamn@firsthotels.se Oxtorgsgatan 17, Söderhamn Sverige
First Hotel Statt +46 455 555 50 karlskrona.statt@firsthotels.se Ronnebygatan 37-39, Karlskrona Sverige
First Hotel Strand +46 606 419 50 strand@firsthotels.se Strandgatan 10, Sundsvall Sverige
First Hotel Villa Långbers +46 247 50290 villalangbers@firsthotels.se Vår Herres Gattu 28, Tällberg Sverige
First Hotel Witt +46 480 152 50 witt@firsthotels.se Södra Långgatan 42, Kalmar Sverige
First Hotel Örebro +46 196 117 300 boka@hotellorebro.se Storgatan 24, Örebro Sverige
First Hotel Grand +45 66 11 71 71 odense@firsthotels.dk Jernbanegade 18, Odense Danmark
First Hotel Atlantica +47 70 11 73 00 atlantica@firsthotels.no Rasmus Rønnebergsgate 4, Ålesund Norge
First Hotel Breiseth +47 61 24 77 77 breiseth@firsthotels.no Jernbanegaten 1-5, Lillehammer Norge
First Hotel Millennium +47 21 02 28 00 millennium@firsthotels.no Tollbugata 25, Oslo Norge

Huvudkontor

First Hotels huvudkontor ligger på Aker Brygge i centrala Oslo.
Närmaste spårvagnshållplats är Aker Brygge (spårvagn nr. 12) och busshållplats Dokkveien (buss nr. 54).
Närmaste tunnelbanestation är Nationaltheatret (samtliga linjer) cirka fem minuters promenad från kontoret.

First Member Service

Medlemmar har egen prioriterad kundservice via e-post. Kontakta oss om du har frågor om vårt lojalitetsprogram First Member.

Öppettider: Måndag - fredag, 08:00 - 16:00